13 ПРИЧИН ЧОМУ. ЧОМУ НЕ СПРАЦЮВАВ ПЕСТИЦИД?

Дуже часто виникає ситуація, коли люди, купуючи і застосовуючи будь-який препарат із засобів захисту рослин, залишаються незадоволені результатами. Звинувачують в цьому або виробника (препарат поганий або партію погану виготовили), або продавця (підсунули щось не те). Насправді ж найчастіше причини криються в іншому. Давайте розберемося.

ОТЖЕ, 13 ГОЛОВНИХ ПРИЧИН ЧОМУ НЕ СПРАЦЮВАВ ПЕСТИЦИД:

1. НИЗЬКА ЯКІСТЬ ВОДИ. ЯКІСТЬ ВОДИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ДЖЕРЕЛА (ВОДОСХОВИЩЕ, РІЧКА, СКВАЖИНА) ТА КЛІМАТИЧНИХ УМОВ ПРОВЕДЕННЯ ОБРОБОК (ДОЩ, ЗАСУХА, ВИСОКІ ТЕМПЕРАТУРИ). В БРУДНІЙ ВОДІ МІСТЯТЬСЯ ЧАСТОЧКИ МУЛУ АБО ГЛИНИ, ЩО МОЖУТЬ ПОГЛИНАТИ АБО ЗВ’ЯЗУВАТИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ, А ТАКОЖ ЗАБИВАТИ ФОРСУНКИ ТА ФІЛЬТРИ, ПОГІРШУЮЧИ ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗБРИЗКУВАННЯ.

Ще одним важливим показником якості води є її жорсткість. Жорстка вода може викликати випадіння в осад деяких елементів (фосфор) і впливати на дисперсність та емульгацію пестициду.

2. pH води. Кожен пестицид має свій оптимальний рівень рН для приготування робочого розчину. Якщо розчин лужний (pH>7), необхідно використовувати речовини для підкислення. Якщо цього не зробити, то більшість хімічних речовин вступить в реакцію гідролізу, що значно знижує ефективність обробки. Тому обприскування необхідно проводити одразу після змішування робочого розчину.

3. Неправильна технологія внесення. Кожен виробник вказує правила розведення та роботи для кожного конкретного препарату. Проте, існують і деякі універсальні принципи, яких слід дотримуватися:

  • відрегулюйте обприскувач. Іноді відхилення від норми через неправильну витрату робочого розчину сягають до 20% і більше.
  • перевірте стан обприскувача та насоса.
  • точно розрахуйте необхідну кількість пестициду. Розчин низької концентрації матиме слабший ефект при обробці, а при збільшенні площ обприскування понад передбаченої норми негативно відобразиться на результаті.

4. Недотримання інструкцій — препарат буде ефективним лише в тому випадку, якщо буде застосовуватися на певних стадіях розвитку культури, бур’яну, хвороби чи шкідника. 

5. Застосування препарату не за призначенням – кожен пестицид призначений для контролю лише певної цільової групи. Важливо правильно діагностувати об’єкт знищення аби препарат спрацював належним чином.

6. Температура – у кожного препарату свої межі. Максимальна допустима температура для обробки – 25 °С. Це необхідно враховувати і пам’ятати, що обприскування необхідно припинити за 2-3 години до настання гранично допустимої температури. При обробці за високих температур можна спостерігати «ефект лінзи», що здатен спалити листову поверхню рослини.

7. Опади — після проведення обприскування рослини не мають потрапляти під атмосферні опади протягом мінімум 3-х годин (в ідеалі —  6-8 годин). Зменшити “сухий” період до 1 години можна додавши до розчину ПАР (поверхнево активні речовини), які дозволять прискорити проникнення пестициду в рослину та запобігти його змиванню.

8. Швидкість вітру – у більшості випадків оптимальною називають швидкість 3-5м/с. При збільшенні цього показника під час обприскування існує можливість нанесення шкоди посівам не лише на оброблюваному полі, а й на сусідніх, що останнім часом стає досить поширеним явищем.

9. Час внесення – найкращими вважаються вечірні години. Адже в цей час забезпечується легше та швидше проникнення речовини в зв’язку з фізіологічною активізацією самої рослини. 

10. Недостатня вологість ґрунту – це зокрема стосується ґрунтових гербіцидів, які при її відсутності просто не спрацьовують, і доводиться проводити додаткове обприскування або користуватися іншими препаратами. На сьогодні існують речовини, які здатні зв’язувати ґрунтові гербіциди навіть за відсутності вологи, або ж не допускати промивання їх при надмірному зволоженні.

11. Несумісність декількох препаратів при одночасному застосуванні – існує група препаратів, що здатні до антагонізму. Наприклад, гербіциди на основі сульфонілсечовини та імідазолінів не можна використовувати не лише в баковій суміші, але й протягом всього вегетаційного періоду. При приготуванні робочого розчину перемішувач повинен працювати не зупиняючись до кінця обробки.

12. Умови зберігання препарату. При покупці заздалегідь, уважно дотримуйтесь вимог до зберігання.

13. Підробка. Купуйте лише в перевірених і сертифікованих дистриб’юторів або виробників.

                Звичайно, в сільському господарстві бувають різні ситуації, і все-таки, дотримуйтесь правил роботи з пестицидами і виконуйте інструкції виробників. І Ви зможете домогтися високих результатів!

 

www.irlen.com.ua

admin

sdsdsdsdsd