Сію «Сівою» собі і сусіду

Вибір техніки при вельми строкатій її пропозиції дуже непростий. Та й не завжди невеликі фермерські господарства мають можливість придбати іноземну техніку. Наприклад, всі сівалки мають свої особливості, кожна фірма прагне зробити щось унікальне.

 

Але є принципові моменти, які цей вибір силь но спрощують. Тому мій вибір зупинився на сівалці «Сіва Нова» від компанії «Капіталпромресурс», – говорить Юрій Анатолійович, власник СФГ «Панасюк».

 

– Хоча в нашому регіоні більш звична традиційна обробка ґрунту. Раніше я сіяв сівалкою СЗ 3.6, як і більшість фермерів. У 2017 році зважився перейти на нульову технологію. З появою «Сіва Нова» сію собі і допомагаю іншим. (Юрій Анатолійович вирощує стандартний набір культур: соя, пшениця озима та яра, гречка, ріпак).

 

– Навесні посіяв сою на площі 12 гектарів. Правда, перед цим землю дискував десь в перших числах квітня, а сою вже сіяв на початку травня – вологість збережена, сходи були гарні, тож на врожай не довелося скаржитися. Ще й допоміг пересіяти «Сівою» іншим, тому що при традиційній обробці – земля висохла, сіяли мої односельчани у сухий ґрунт, тож сходи на їхніх ділянках були погані. Ще й в цьому році теж просять допомогти посіяти, хоча у них є СЗ 3.6.

 

Бо навіть при тому, що двічі витратилися на насіння, їх задовольнила робота моєї сівалки: як вона ріже пласт, загортає насіння в землю, бо при нульовому обробітку ґрунт не вивітрився, як при класичному. Та й урожай вони отримали непоганий. Що говорити! Якби їм не сподобалась «Сіва», то не просили б мене допомогти й цього року.

 

Дуже зекономила мені сівалка час та солярку літом, коли я зібрав ріпак і по ріпаку – нічого не роблячи на землі, через пару днів посіяв гречку. А раніше треба було восени дискувати землю, потім двічі весною закривати вологу, а це все час, гроші та ще й бур’яни! Всім же відомо: менше обробітку – менше й бур’янів. Рано, звичайно, говорити про прибавку до врожаю, але по гречці я отримав 16% вологості та 8 центнерів з гектара. І сіяв я легко та спокійно. Заправили удвох сівалку і за один захід засіяли 10 гектарів, а якщо зняти
перегородку для добрив, то можна посіяти за одну ходку ще більше. Це ще один плюс сівалки – місткі бункери для насіння та добрив. Обсяг бункера для насіння  875 літрів, а для добрив 400 літрів (гречку сіяв без внесення добрив, а пшеницю – з селітрою). Це дуже зручно для невеликих фермерських господарств. Адже великі господарства не дадуть техніку в оренду, якщо вони її вже законсервували на літо.

 

 

Також, незважаючи на те, що «Сіва», як правило, важча на тонну, ніж аналогічні сівалки з таким самим захватом, вона непогано агрегатується з простим МТЗ-82. Щоправда, на буграх потрібно зменшувати швидкість, але цілісна рама, на яку встановлені і сошники, і култери, добре справляється з висівом насіння. В цілому ж я задоволений, – розповідає Юрій Анатолійович. – Що ж до технічних моментів і налаштувань – у мене ніяких питань та проблем не виникло. Хто раніше користувався СЗ-3.6, без проблем легко налаштує
«Сіву».

 

На цей рік замовив у хлопців з «Капіталпромресурсу» лише сім’япроводи, чистики та шланги. В них з’явився магазин запчастин, що ще більше економить час, бо все необхідне можна придбати від виробника.

 

Вже п’ятий рік поспіль компанія «Капіталпромресурс» виробляє якісну вітчизняну продукцію. За ці роки «Сіва» зарекомендувала себе лише з позитивної сторони. Наразі у компанії «Капіталпромресурс» можна замовити декілька сівалок: сівалка «Сіва СЗМ 3.6», сівалка «Сіва Нова 3.6», сівалка «Сіва Нова 3.0» та сівалка «Сіва Нова 3.6 Mini».

 

admin

sdsdsdsdsd