На Півдні України планують вирощувати мідії та устриці

Співробітники Херсонського державного аграрного університету дослідили можливості створення на півдні України ферм з вирощування мідій та устриць.

Кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев ділиться особливостями існування мідій у акваторії Чорного моря.

Він наголошує: “Морська акваторія Чорного моря півдня України має всі перспективи для створення мідійних ферм”

За результатами досліджень науковці стверджують, що північно-західна частина Чорного моря України, зокрема Херсонщина, могла б добре заробляти на виробництві таких морепродуктів. До того ж вирощування мідій вигідне не тільки з економічного, але й з екологічного боку.

«Ми можемо споживати свої, чорноморські, мідії та устриці, вирощені на спеціальних фермах, – зазначає виконуючий обов’язки завідувача кафедрою водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев. – Вирощування мідій та устриць є перспективною галуззю у країнах, які мають вихід до Чорного моря. Статистично доведено, що жителі України можуть споживати близько 140 тисяч тонн мідійної продукції на рік, але цей ресурс задовольняє чилійська продукція».

«Одна мідія фільтрує близько 50 – 100 літрів води на добу, — зазначає Павло Кутіщев. — Коли в Чорному морі було багато поселень мідій, його прозорість сягала 20 метрів. Зараз у кращих місцях вона не перевищує 5 метрів.

У 70-80-ті роки на півдні України вирощували мідій. Цим займалися фахівці із Криму, Одеської та Херсонської областей. Проте зараз марикультура в державі розвивається дуже повільно.

Серед основних причин: заплутана нормативно-правова база та бюрократичні перешкоди: підприємці й фермери просто не ризикують братися за таке виробництво. Експерти вважають, що потрібна підтримка на законодавчому рівні, лізингова програма та можливість орендувати території під плантації на тривалий термін.

 

agronews.ua

admin

sdsdsdsdsd