ОСОБЛИВОСТІ ПРОДАЖУ СОНЯШНИКА В ПОРТУ

Соняшник — одна з найпопулярніших в Україні культур з досить високим рівнем рентабельності. Саме тому, щорічно збільшуються посівні площі відведені під олійну культуру, зростає попит на насіння урожайних сортів, збільшуються олійновиробничі потужності.

Для України соняшник вважається основною олійною культурою, адже дає найбільшу кількість готового продукту з одиниці площі (у порівнянні з іншими олійними рослинами). На виготовлення соняшникової олії припадає більше 90% усього олійного виробництва країни.

ЯК ПРОДАТИ НАСІННЯ ВИГІДНО

У світовому рейтингу Україна посідає почесну третю позицію за валовим збором соняшникового насіння, а в розвинених господарствах показник урожайності складає до 4 т/га. Інтенсивна технологія виробництва соняшника дозволяє нашій країні виступати повноправним гравцем на світовому ринку та займати перші місця серед експортерів, як насіння так і олії. Для аграріїв продаж соняшника у порту є найбільш вигідним способом реалізувати врожай та збільшити свої прибутки.

Зручніше за все продавати врожай через досвідчених трейдерів, оскільки з ними експортувати можна будь-які обсяги зерна, до того ж такі компанії значно спрощують процес реалізації, здійснюючи повний цикл збуту насіння за кордон:

допомагають з відвантаженням;

оформлюють усі необхідні документі;

виправляють можливі помилки та вирішують фінансові питання на користь фермера.

У такому випадку єдиним, про що доведеться потурбуватися аграрієві стане організація логістики до найближчого порту, а про все інше подбає компанія-посередник. 

При виборі трейдера обов’язково зверніть увагу на його історію, відгуки інших аграріїв, скільки в них є зарубіжних партнерів і в які країни вони експортують. Компанії, які працюють менше року, потребують більше уваги і мають, зазвичай, більше ризиків для аграріїв.

Продаж соняшнику в порту зазвичай здійснюється гуртовими партіями на території всіх областей держави або безпосередньо в портах Чорного та Азовського морів. Деякі трейдери також розглядають варіанти відвантаження незначних обсягів соняшника. 

Компанії трейдери можуть придбати соняшник безпосередньо у підприємств, що є приватними виробниками чи у компаній-посередників.  Закупівельні ціни постійно є такими, що можна максимально вигідно продавати продукцію.

Закупівля соняшнику в Україні проводиться у найбільш короткі та оптимальні строки.  Всі закупівельні ціни на сільськогосподарські культури указані при поставці на умовах Incoterms – FCA, EXW тощо. Найчастіше застосовуються умови СРТ, що передбачає відповідальність постачальника за цілісність вантажу до прибуття в порт.

Ціна на соняшник в портах цілодобово корелюється з ринковою. На більшості сайтів компаній-трейдерів аграрії можуть ознайомитися з поточними цінами на зернові культури, котрі сьогодні підприємство може придбати. Але інколи, особливо при гуртових продажах, ціна може бути договірною і більш вигідною для аграрія, і це питання потрібно піднімати при заключенні контрактів на продаж. 

Рекомендовані вимоги до якості згідно з ДСТУ 7011:2009. Тут мають враховуватися наступні показники: вологість – не більше 8%, сміттєві домішки – до 3%, олійні домішки – максимально 10%, вихід олії – від 48% і більше, вміст олеїнової кислоти – від 82%. Не можна допускати наявність кліщів або деяких інших видів шкідників, токсичних препаратів.

Для прикладу, компанія Амбар Експорт вийшла на такий рівень, що перевалка зерна в українських портах на Чорному та Азовському морях (Бердянськ, Одеса, Миколаїв), дала значну економію на фрахті, сформувавши максимально привабливу ціна за тонну соняшнику для компаній-імпортерів. Продати соняшник за кордон налагодивши плідну та взаємовигідну співпрацю з професійним та надзвичайно надійним партнером тепер цілком можливо для фермерів, незначних господарств, що виробляють сільськогосподарську продукцію. Зараз ціни на придбання зерна у даній компанії чітко корелюються з оптимальними до ринкової кон’юнктури.

ЗБІЛЬШЕННЯ УРОЖАЙНОСТІ — ЗАПОРУКА ВИСОКОЇ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ

Вже зараз більшість аграріїв схиляється до того, що необхідно підвищувати ефективність використання свого земельного банку, замість його розширення. Сучасні підприємства для отримання стабільно високої врожайності соняшника використовують новітні пластичні гібридні сорти культурі, які позитивно реагують на покращення умов вирощуванні і помірно зменшують продуктивність у разі їх погіршення, у тому числі при різкій зміні погодних умов.

За останні 10-ть років українським аграріям вдалося підвищити врожайність популярної олійної культури майже в 1,5 рази, а в багатьох господарствах вона вже декілька років поспіль досягає рекордних 5 т/га та навіть перевищує цей показник.

ЗВІДКИ ПРИБУТКИ

Вирощування соняшника для місцевих аграріїв стало особливо вигідним після введення експортного мита з метою стимулювати внутрішню переробну промисловість, проте наразі, реалізація сировини за кордон й досі залишається більш вигідною.

Сьогодні на світовому ринку Україна є лідером з експорту соняшникового зерна, а доля нашої продукції складає 57%. Завдяки трейдинговим компаніям стати експортерами можуть не тільки великі агрохолдинги, але й малі сімейні підприємства. 

Щодо майбутніх тенденцій, то за прогнозами аналітиків, доля українського насіння на світовому ринку й надалі зростатиме, а місцеві аграрії працюватимуть над збільшенням продуктивності олійної культури. 

КЛЮЧОВІ ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ 

Для того, щоб повністю використовувати потенціал сучасних гібридів соняшника, національним аграріям варто переглянути свою технологію виробництва. Основними проблемами, через які фермери недоотримують врожай навіть від високоврожайних гібридних сортів, варто виділити наступні:

Нестача вологи. Попри те, що соняшних вважається стійкою до посухи культурою, він все ж потребує досить великої кількості вологи через могутню кореневу систему, якою він здатний вбирати рідину в грунтовому горизонті на глибині до 3 метрів. Після соняшника до повного відновлення грунту необхідно до 4-х років накопичувати вологу. Вирішити проблему здатен правильний підбір способів обробки грунту, який створить необхідні для активного вологопоглинання та економного волого утримання. Для цих цілей можна застосовувати глибоке розпушення землі (глибина 30 см і більше).

Нестача поживних речовин. Соняшник споживає досить велику кількість мінералів та мікроелементів, тому для отримання щедрого врожаю необхідно вносити достатню кількість добрив (140 кг азотних, 30 кг магнію за сезон). Більш того, після соняшника вміст необхідних елементів у грунті відновлюється досить довго.

Не дивлячись на те, що збільшення урожайності соняшника потребує значних додаткових витрат, за рахунок високої рентабельності вони не тільки окупаються, але й дозволяють аграріям отримувати додатковий прибуток.  

 
 
agrarii-razom.com.ua

admin

sdsdsdsdsd