Розліснення – це просто, або Не такий страшний чорт, як його малюють

Сотні тисяч гектарів, які ще років 30 тому рясно родили різними зерновими та технічними культурами, зараз простоюють під самосіяними масивами. Подекуди то кущі, та в більшості – це «джунглі».

Основною причиною цього став багаторічний занепад сільського господарства, а вже в роки стрімкого розвитку не було ефективного інструменту для розліснення цих ділянок. Здебільшого процес виглядав так:

► Зрізання та утилізація великих дерев
► Вигортання бульдозерами кущів та невеликих дерев
► Вигортання (корчування) пнів
► Збір, вивіз та утилізація всієї маси
► Лущення дисковими боронами

 

Для досягнення продуктивності треба було задіяти велику кількість техніки та працівників. А в результаті мали «гори» дерев і пнів, велику масу коріння на полі та ями «по пояс». Тож фермерські господарства взагалі відмовлялись від обробки таких земель.

Найсучасніше та ефективніше рішення по розлісненню занедбаних полів – це лісовий мульчер – фреза та ротоватор від компанії Seppi M (Італія). Ці агрегати здатні повалити та подрібнити в щепу кущі та дерева (подекуди діаметром до 50 см) і подрібнити пні та коріння із заглибленням 25-50 см.

Наразі в Україні використовують два методи роботи за різних умов:

  1. Якщо ділянка заросла деревами та кущами 5-7 см в діаметрі, то лісовим мульчером Seppi M Midiforst подрібнюють всю рослинність поверхнево, а потім перебивають пеньки та коріння важкою дисковою бороною. Продуктивність становить 10-15 га/день.
  2. Якщо ділянка заросла деревами від 10 см в діаметрі, то використовують універсальні лісові мульчери-фрези (ротоватори) Seppi M Multiforst (Starsoil). Які за перший прохід валять та перебивають дерева 25 (40) см в діаметрі, а за другий заглиблюються в ґрунт на 25 (40) см та перебивають пні, каміння і коріння. Продуктивність становить 1-2 га/день.

Тобто за допомогою однієї універсальної лісової фрези Seppi M Multiforst, можна замінити комплекс техніки та ватагу робітників, підготувати ділянку, готову до сівби, і вже в перший рік отримати врожай.

Конструктивно універсальний мульчер (ротоватор) має ротор діаметром 700-1000 мм, із жорстко закріпленими різцями за твердосплавними напайками. Корпус «броньований» змінними пластинами зі сталі «HARDOX» та п’ятьма рядами змінних протиріжучих пластин із тієї ж сталі. Приводиться від ВОМ трактора. Ротор працює в двох режимах 1000 (подрібнення деревини) та 540 (робота із заглибленням в ґрунт) об/хв. Гідравлічний вал служить для повалення дерев та прикочування ґрунту.

Отже, розліснення занедбаних полів – це дієвий метод збільшення земельного банку підприємства, який потребує порівняно невисоких капіталовкладень, часу та задіяних трудових ресурсів. Цим самим методом можна корчувати старі сади, відновлювати насипні дороги, звужувати лісосмуги до їх початкового стану тощо.

Звертайтесь до спеціалістів ПП «Агрореммаш-Плюс» за більш детальною інформацією та демо-показом цих агрегатів.


ТОВ «Агрореммаш-плюс»
м. Кропивницький, вул. Заміська, 5
тел.: +38 066 955 36 93, +38 096 464 73 93
e-mail: ukraine.agro@gmail.com
www.agroremmash-plus.com

admin

sdsdsdsdsd