У бацькі ўсё працуе (економимо та виграємо з мінськими двигунами)

Нову техніку купувати досить дорого, але є і компромісний варіант – оновити автотракторний парк модернізацією машин з заміною двигуна на сучасний, характеристики якого в повній мірі відповідають вимогам сьогодення. Таким чином з’являється можливість більш ефективно використовувати техніку, яка стала більш потужною та при цьому має меншу витрату палива, а відповідно – значно підвищити рентабельність виробництва.

За критеріями потужність – економічність – тяга-ціна оптимальним варіантом для заміни двигуна є дизелі Мінського моторного заводу (ММЗ), які впродовж вже декількох десятиліть прекрасно зарекомендували себе в експлуатації високими техніко-економічними показниками на тракторах, автомобілях та комбайнах.

Лідерами на ринку переобладнання є ТОВ «Автодвір Торговий дім», що має дозвільні документи на модернізацію та досвід переобладнання сертифікованими професійними майстрами, що модернізували вже понад 14 тисяч тракторів, автомобілів та комбайнів.

В чому ж переваги модернізованої техніки при встановленні мінських дизелів?

Трактори

Аналіз машинно-тракторного парку України вказує на постійне прагнення до підвищення одиничної потужності тракторів. В якості енергозасобу для сільськогосподарських машин, що відповідають новим технологіям, потрібен трактор з двигуном близько 200-250 к.с. Ця тенденція явно простежується при аналізі тракторного парку провідних зарубіжних тракторобудівних фірм.

В тракторах типу Т-150К/ХТЗ-170 закладені можливості їх глибокої модернізації. Це підтверджується постійним вдосконаленням їхньої конструкції та багаторічним випуском нових серій модернізованих машин. Настала черга модернізації і силового блоку.

При мінімальних затратах на переобладнання новим мінським двигуном з’являється можливість отримати трактор, здатний агрегатуватись з перспективними сільськогосподарськими машинами в енергозберігаючих технологіях та отримати вищу продуктивність при меншій витраті палива.

Підвищення потужності двигунів 260.4 (210 к.с.) та Д-262.2S2 (250 к.с.) до 210 або 250 к.с. гарантує не тільки забезпечення якісного виконання технологічного процесу, це і значне підвищення продуктивності та можливість за рахунок використання широкозахватних машин зменшити кількість проходів по полю, скоротити до мінімуму розриви між технологічними операціями.

Великий крутний момент у Д-260.4 – 813 Н м (у порівнянні з ЯМЗ-236 – 667 Н м), а у Д-262.2S2 – 1140 Н м (коли в ЯМЗ-238 – 883 Н м). Цей показник характеризує тягові можливості двигуна та забезпечує високу динаміку розгону трактора. Він є найважливішим динамічним показником, тому чим він більший – тим швидше розганяється трактор і тим більші сили протидії (наприклад, при русі вгору) він здатний долати.

Високий коефіцієнт пристосованості (запас крутного моменту) у Д-260.4 – 24%, Д-262.2S2 – 28% необхідний для подолання значних сил протидії. Чим він більший, тим більший опір руху може подолати трактор без перемикання коробки передач на знижену передачу.

Економічність – питома витрата палива Д-260.4 – 216 г/кВт год.

Як показали випробування тракторів ХТЗ і ХТА-200 «Слобожанець», які були проведені в Українському науково-дослідному інституті прогнозування і випробування сільськогосподарської техніки та технологій (УКРНДІПВТ) імені Л. Погорілого, витрата палива при виконанні однакових робіт у трактора, обладнаного дизелем Д-260.4 на 15-20% менше, ніж у такого ж трактора, обладнаного безнаддувним двигуном ЯМЗ-236М2 або ЯМЗ-236Д.

Надійність, простота обслуговування та ремонту

Дизель Д-260.4 створений конструкторами Мінського моторного заводу спеціально для тракторів і комбайнів. У нього втілені всі кращі напрацювання добре відомого Д-240. Двигун постійно удосконалюється, підвищується його надійність і ресурс.

Продуманість конструкції мінських двигунів спрощує процес їх ремонту. Мережа сервісних центрів по обслуговуванню і ремонту цих двигунів розвинена. Запасні частини не дефіцитні. У зв’язку з меншим числом замінюваних деталей при ремонті, вартість ремонту Д-260.4 порівняно з ЯМЗ-236М2 дешевша на 1/3.

Автомобілі

Собівартість перевезень вантажним автотранспортом залежить перш за все від затрат на паливо. І якщо є можливість хоча б трохи зменшити його витрату, це дозволить суттєво заощадити експлуатаційні витрати.

Раціональним рішенням є використання дизелів виробництва Мінського моторного заводу. Вони добре відомі на ринку України та світу вже багато років. Завод випускає цілу гаму двигунів, в тому числі спеціально для автомобілів, які мають відповідні характеристики. Так для вантажівок ГАЗ-53 (ГАЗ-3307) рекомендується Д-245.12С (108 к.с.), для ЗІЛ-130/131 – Д-245.9 (136 к.с.), для КамАЗа – Д-260.12Е2 та Д-262.2S2 (250 к.с.). Вони створені спеціально для автомобілів. Тобто їх зовнішня швидкісна характеристика найбільш повно відповідає змінним навантаженням при русі автомобіля:

1. Двигуни з рядним розміщенням циліндрів добре вписуються в підкапотному просторі, до його вузлів та агрегатів є вільний доступ, що особливо важливо при проведенні технічних обслуговувань.

2. Витрата палива зменшується на 15-20% (так для автомобілів типу ГАЗ-53/ГАЗ-3307 становить 18-20 л/100 км, що гарантує економію палива до 20 л за 100 км!)

3. Зовнішня швидкісна характеристика двигунів гарантує високий крутний момент, який додатково підвищується при збільшенні навантаження. Двигун «тягне» не тільки навантажений автомобіль, а також і причеп, при цьому немає необхідності в частому перемиканні передач.

4. Як і все сімейство дизельних силових агрегатів, моторесурс двигунів ММЗ майже в два рази вищий, ніж у бензинових аналогів, за рахунок більш міцного блоку, шатуно-поршневої групи та решти деталей двигуна.

5. Двигуни прості в обслуговуванні, запасні частини доступні, а сервіс розповсюджений. Вони добре адаптовані до вітчизняних паливо-мастильних матеріалів та важких умов експлуатації.

Комбайни

Оскільки ціна сучасного закордонного комбайна досить висока і на його покупку здатне не кожне господарство є компромісний варіант – модернізація як вітчизняного, так і закордонного комбайна встановленням нового двигуна. Оптимальним варіантом є використання мінського Д-262.2S2, що має відповідні характеристики і який адаптований до встановлення на зернозбиральних комбайнах.

Потужність мінського Д-262.2S2, що створений конструкторами Мінського моторного заводу спеціально для тракторів та комбайнів – 250 к. с. При встановленні цих двигунів на комбайни підвищується їх пропускна здатність.

Високий крутний момент двигуна Д-262.2S2 – 1140 Н м та оптимальний розподіл його по діапазону обертів забезпечує швидкий розгін робочих органів молотильно-сепаруючого пристрою комбайну та здатний долати без значного зменшення частоти обертання більші сили протидії (наприклад, при раптовій подачі більшої кількості маси зерна). Це дає можливість здійснити обмолот з меншими затратами енергії та з мінімальними втратами та пошкодженням зерна.

Таким чином модернізація трактора, автомобіля чи комбайна – це не просто установка нового економічного двигуна – це додання йому нових властивостей, що забезпечують можливість використання в перспективних знаряддях при мінімальній питомій витраті палива. Такий шлях – найбільш раціональний для отримання максимального прибутку при мінімальних витратах.

admin

sdsdsdsdsd